„Szakkollégiummá lettünk”

Az Apáthy István Kollégium és az id. Jancsó Miklós Kollégium már sok-sok évtizede nyújtanak otthont az orvostanhallgatók számára. Az otthon ez idáig sem csupán lakhelyet jelentett, hanem egy közösséget, melyben tanulótársakra és barátokra lelhettünk. 2011 ősze óta pedig mindezen felül a szakmai fejlődés is maradéktalanul biztosított, ugyanis a kollégiumok egy része szakkollégiummá avanzsált. Mit is jelent ez? Szerkezeti szempontból a szakkollégium hallgatósága rendelkezik egy Szakkollégiumi Diákbizottsággal, amit az elnök, a szakmai, a felvételi, valamint a közösségi bizottság vezetői alkotnak. Működésüket a kollégium vezetősége, illetve a Védnöki Kör segíti. A szakkollégium szervezetének feladata, hogy összefogja és tovább képezze azokat az önkéntes hallgatókat, akik tanulmányaikon felül szívesen foglalkoznának még az orvostudomány minél behatóbb megismerésével. A módszer lényege, hogy új perspektívákból és interaktív közreműködéssel dolgozunk fel bizonyos szakmabeli kérdéseket. Erre nyújtanak lehetőséget a különböző szakkollégiumi programok, mint a szaktekintélyek vezette kerekasztal beszélgetés, a tudományos konferenciákon való részvétel, vagy a tanulmányi kirándulás. A szakkollégium hallgatói mindeközben egy vidám, barátságos közösséget formálnak, melyhez nagyon jó érzés tartozni. Minden évben összesen 30 szakkollégiumi hely biztosított. Ezekre az alábbi paraméterek alapján, pályázat útján lehet bekerülni. A pályázási időszak a tanév féléveinek kezdetére esik.

A részletekért kattintson ide.